Wednesday, December 22, 2010

Klandorf, Seppik ja ja Laanet reetsid Edgari?Savisaare Venemaalt rahaküsimise Kapo aruanne annab põhjust tõsiseks spekulatsiooniks, et Edgar on reedetud oma kauaegsete liitlaste poolt. Ja nii kummaline kui see ei tundu, tunduvad need reeturid olevat KGB ja eriteenistuste taustaga!

Tegelikult poleks siin midagi üllatavat, sest jutud Keskerakonna sisesest opositsioonist, kuhu kuuluvad ennekõike Seppik ja Klandorf, on liikunud ringi juba aastakese. Rääkisin sellest suvel isegi Sulev Vedlerile Ekspressist ja veel ehk kellelegi meediast.

On alust arvata, et opositsiooni võib vähemasti passiivselt kuuluda ka Vilja Savisaar, kes just need ülalmainitud mehed oma pulma kutsus. Olgu märgitud, et palju rohkem seal pulmas Edgari lähedasi ka polnud).

Põhjused võimu haaramiseks on arusaadavad, sest vanad ja kogenud olijad on mõistnud, et Edgariga eesotsas jäävad nad alatiseks Toompea võimust ilma. Kuid vähemaga pole ju mõtet rahulduda.

Tõenõoliselt mängiti kokku Reformierakonna ja Kapoga ning hakati otsima võimalusi Edgari liistule tõmbamiseks. Edgari „vabas looduses“ toimunud vestluseid Jakuniniga suure tõenäosusega siiski salvestada ei suudetud, sest sellisel juhul poleks praegust infosõda vaja, piisanuks lintide lekitamisest ja prokuratuuri kaudu süüdistuse esitamisest. Seega võib arvata, et nn aruannete aluseks on Seppiku või kellegi teise ülestähendatud koputused. Pole ju saladus, et Edgaril Seppiku ees saladusi polnud.

Polnud ime, et ka meediale andsid Reformierakondlased salamahti teada, et lekitajateks olid keskerakondlased ise (Anspi väitis sseda isegi kaamerte ees), nende hulgas Seppik. Küllap Seppik juba varsti julgeb seda ka ise tunnistada, ning tema hiljutine otsus Riigikokku enam mitte kandideerida võib vabalt olla seotud Edagri poolse Juudase paljastamisega, kus Ain-koputajale lihtsalt seda võimalust ei antud!

Kui nii, siis on praegused arengud puhtalt ennustatavad selle pealt, kas Edgar jääb rahulikuks ja jätkab koos praeguste liitlastega nn faktide nõudmist, mida aga kapol sellisel kujul esitada pole, kuna konspiraatorid telefonivestlustes tõenäoliselt suuri prohmakaid endale ei lubatud. Kui aga närvid, tervis või umbusk kõigi lähedaste vastu Edgarit alt peaks vedama, siis on võitjad teada. Nendeks on Reformierakond ja keskerakondlastest eriteeenistuse mehed!

Muide, seda spekulatsiooni toetavad ka hiljutised keskparteiga seotud eriteenistusmeeste poolt antud vihjed oma erakonnakaaslastele, kus on julgustatud inimesi jätkama parteis, kuna lähitulevikus võivad erakonna väljavaated sisemiselt muutuda, muutuda palju helgemaks. Sellistest vestlustest olen detailselt kuulnud kahelt eri keskerakondlaselt.

Täna aga, mil Kalle Laanet võttis meedias näiliselt riigimeheliku seisukoha ja nõudis Edgari tagasiastumist, kuid mis tähendab üheselt oma usaldussidemete lahtilõikamist Edgari ja tema pooldajatega, pole kahtlusti, et ka tema on siseopositsiooni ridades pingeid üleskruvida aitamas.

Reformierakonnal pole aga teha muud ja oodata, kuidas kesikud üksteist notivad ja sellega omale võim lähiajal igaveseks kindlustada. Tuletan meelde, et Ansip pole kunagi välistanud koostööd keskerakonnaga vaid üksnes Savisaarega. Kas ei näita ka see tema teadmiste pagasit ja julgust uskuda, et peagi on keskerakonnast võimalik taas rääkida ilma Edgar Savisaart mainimata!?

6 comments:

 1. Asjalik analüüs. Kaldun toetama. Paha lõhn algusest peale üleval. Pole KE toetaja, aga väidan, et Eesti vajab totaalsele RE+Irl rünnakule tasakaalustavat jõudu. Ütleme nii, et kahest halvast oleks Savikaga KE olemasolu parem kui ilma temata. Seda rahva seisukohast. Konspiraatorite huvidest muidugi mitte.

  ReplyDelete
 2. Arvan, et KaPole kandis ette Borodits, keda Seppik praegu nii hoolega kaitseb. Oma mees ju. Selline käitumine näitab samas Seppiku hämmastavat rumalust.

  ReplyDelete
 3. Savisaare hävitamine praegu ongi suur poliitiline rumalus. Teine asi, kui peale valimisi ja kinni püütuna teolt. Nii et oleks ka kellega asendada.
  Praegu luuakse olukord, kus endised Savisaare pooldajad, vaesed, pensionärid ja venelased ei leia enesele väljundit, tulemuseks pidev siserahutuste oht, ebastabiilne olukord ja võimalik jõu kasutamine nüüd juba ebaõiglaselt, erinevalt pronksiöö lõhkujate vastaste aktsioonidega.
  On hävitatud Rahvaliit, hambutuks tehtud Rohelised ja ilma autoriteedita jäetakse Keskerakond, mis teeb viimasest ümara nulli.
  Vaakum, mida pole võimalik täita. Pole ju see vaesem rahvas võõramaiselt pangamaffialt midagi saamas peale austatud võimaluse närust orjatööd teha, samas kui parempoolsed jõukurid pigem võidavad kriisist.

  ReplyDelete
 4. Miks peetakse Savisaart vasakpoolse poliitika ainukesest päästerõngaks? Vasakpoolsus ei saa ju ometi võrduda Savisaarega. Ükskord tuleks ka vene valijal aru saada, et nad valivad mõtteviisi, mitte üht ja ainukest batuškat. Arvan, et Keskerakond võidaks palju eestlaste hääli ilma Savisaareta.

  ReplyDelete
 5. Huvitav arvamus, tänan. Kuid mul veidi erinev arusaam sellest olukorrast. Juhul, kui Teil tekib huvi mu arvamuse vastu, siis tutvuge.

  http://belagor.livejournal.com/2594.html

  Lisaks ütlen, et eilne Postimees kinnitas minu väiteid. Loomulikult ma ei pea ajalehti piisavalt usaldusväärseteks allikakateks ning alati eelistan originaaldokumente.

  Igal juhul Kapo aastaraamat internet leheküljel pole veel avalikustatud ja selle sisu pole hetkel võimalik kontrollida.

  Vaatamate sellele Postimehes avaldatud teadet.

  http://poliitika.postimees.ee/?id=417905

  ReplyDelete
 6. Lause jäi lõpetamata...

  Vaatamate sellele ma usaldan antud Postimehes avaldatud teavet.

  ReplyDelete