Thursday, February 11, 2010

Miks mehed siis petavad?

Sattus mulle ette üle pika aja asjalik artikkel sellest, miks mehed naisi petavad. Lookest ennast saab lugeda siit: http://www.elu24.ee/?id=223500.

Tundub, et leidub siiski inimesi, kes saavad aru asjade tegelikest põhjustest ning julgevad ühiskonnas normiks peetavaid müüte rünnata. Olen 100% nõus, et peamine ja valdav põhjus, miks abielud lagunevad nn meeste süül, johtub ennekõike nende emotsionaalsest rahuldamatusest mitte aga seksinäljast vms. Jah, tihti võib näiliseks põhjuseks olla petmine, kuid nagu teadsid juba meie esivanemad, eriti aga idapool elavate rahvaste esindajad, on hea suhte ja õnneliku abielu tagatiseks naise loodav emotsionaalne keskkond. Peredes, kus naine oma meest imetleb, austab, kiidab ja tema eest arhailiste ja iganenud tavade järgi hoolt kannab, õitseb ka õnn. Naised võivad ju arvata, et tõeline mees peab olema piisavalt enesekindel ega vaja emotsionaalset tuge, kuid nagu näitab praktika, kipume me mehed sel juhul varem või hiljem sulama mõne teise „targema“ naisterahva komplimentide ja kiituste all.

Seksi ületähtsustamist olen täheldanud isiklikult mitte vaid abielusuhtes vaid ka näiteks põhjuste seas, miks mehed külastavad prostituute. Minu küllaltki pikaaegne selle valdkonna kompamine näitas suhteliselt selgelt, et minnes prostituudi juurde, otsivad vähemalt 50% meestest ennekõike emotsionaalset naise hellust ja tähelepanu, soovivad, et neid silitataks ja lubataks neil ennast oma hinges „alasti võtta“ ning võõrale naisele oma mured kurta. See on ka põhjus, miks küllaltki hästi müüvad ennast nn erootilise massaaži salongid, kus klassikalist sexteenust üldse ei pakuta. Mõelda, et mees maksab 500-800 krooni selle eest, et prostituut teda vaid käega rahuldaks, oleks tsipa naiivne!

Olen omal ajal eksperimenteerinud erinevate seksteenusele viitavate reklaamidega internetis ja jälginud meeste reaktsiooni. Tulemus oli suhteliselt selge: vaid väga vähesed mehed reageerisid kuulutustele, kus olid kirjas sõnad „lits“, „anaalsex“, „prostituut“, jne. Seevastu kutsus mehi hoopis rohkem reklaam, kus oli märgitud, et neiu on "hea kuulaja“, „seltskondlik“, „lahke“, „arukas“, "musikaalne" jne. Üldistades võiks ka lisada, et mida vulgaarsem on sexiteenuse kuulutus, seda vähem alla lisatud telefoninumbrile helistatakse.

Olen varem sel teemal vaielnud paljude nn asjatundjatega, sealhulgas politseiuurijatega, kes püüavad ohjata prostitutsiooni levikut. Nad on olnud kindlad, et prostitutsioon on ainult sexuaalsete kirgede rahuldamiseks. Kuid minu seisukoht on siiski teine: mitu aastat kümnete selle ala tegijate elukäiku ja kliendikäitumist jälgides võin kinnitada, et umbes 10-20% prostituudi teenuste tarbijatest on seksuaalsete hälvetega, umbes 20-30% on tavalised seksinäljas ja tihti ka purjus isendid, kuid ca 50% on neid mehi, kes lihtsalt vajavad, et naine neid kuulaks, neid mõistaks ja miks ka mitte nende seksuaalsust erutaks. Muide, viimastest omakorda viiendik käib prostituudi juures lihtsalt rääkimas, teine viiendik piirdub vaid jutuajamise ja massaaziga. Mõistagi – tüdrukute nõrka haridustaset arvestades tuleb neil aga ka tihti pettuda ja uut aseainet otsima asuda.

Kui lugeda meeste foorumeid ja seal antud hinnanguid naistest sexitöötajatele, siis vaieldamatus edetabeli tipus on need naised, kes on head suhtlejad ja oskavad meest kiita, hea figuuriga kuid kidakeelsed pelgalt seksielamuse pakkujad on alles teisel kohal.

Mida siis sellest kõigest järeldada? Mõtlen, et kui naised saaksid aru, et meestel on õnneks vaja üsna vähe, vaid tuntavat austust, siis päästaks see paljud pered petmistest ja lahutustest. Ma tean, et nii mõnigi naisisend vaidleks siinkohal vastu ja kinnitaks, et kui mees pole piisavalt mees (ei teeni piisavalt, ei tegele piisavalt lastega, kipub purjutama, jns), siis polegi võimalik teda austada ja kiitmine oleks juba lausa kurjast. Jah, kuid nagu teavad need, kes psühholoogiast mõikavad, ei sünni ükski tõsine muudatus paremuse poole stressirikkas olukorras vaid ikka siis, kui sa tunned, et sinusse usutakse ja sind ümbritsev emotsionaalne keskkond on sind toetav ja mõistev.

Tean mitut sõpra ja tuttavat meest, kes on aastaid pidanud taluma oma naise näägutamise all ja see on üldjuhul viinud ka abielude purunemiseni. Mõned peavad veel imekombel vastu, kaua, näitab aeg. Või on neil juba armuke!

Ma ei tea, kas see tundub vaid mulle nii, kuid eesti ja soome naised on vist kõige laisemad oma mehi emotsionaalselt toetama, samas kui slaavi rahvaste seas on see lausa normiks? Kas tuleb see meie temperamendist või kultuuritavades, ei tea. Kes vaidleks vastu?

3 comments:

 1. Mina vaidlen!
  Olen nõus, et see oleks naise kohus hoida meest Mehena. Eelkõige arvan, et mees peab naisele ka selle võimaldama, olla naine, tunda ennast naisena, et tunda, olla ja tahta oma mehele anda parimat. Tööst ja lastest kurnatud naisel ilmselgelt pole jaksu ümmardada meest
  Kes koju tulles vaid viriseb toidu maitse, väsinud naise, jonnivate laste vms üle.
  Kiitus ja austus on teemad mille inimene peab oma tegevusega välja teenima mitte iseenesest mõistetavalt seda teistelt eeldama.
  Ei mees ega ka naine ei pea olema tugevad. Pigem hoolivad, hoolitsevad ja armastavad teineteise vastu. Tugevus ei tekita sooje tundeid vaid pigem kõrkust, üleolekut, enesele või teistele millegi tõestamist.
  Rumal on mees kes nõrkeb „targa“ (loe: võimalik, et hoopis kavala) naise komplimentide all süüvimata inimese tõelistesse motiividesse.
  Prostitutsiooni kohapealt sõna ei võta kuna see teema on mulle sügavalt võõras. Siiski olen seisukohal, et mees kellel on kõrvadevahel kõik paigas ei leia „odavat“ teed eneserahuldamiseks. Olgu see siis hingeline või mistahes muu põhjus. Kunagi oli väljend, „loll on see kes vabandust ei leia“ see sobiks siia teemasse hästi.
  Kokkuvõtteks arvan ka, et kui mehed ometi kord lõpetaks selle eideliku virisemise iga pisiasja üle, tooksid naisele vahel ka tavalisel argipäeval mõne lilleõie, märkaksid ja tunnustaksid nende igapäevatööd oleks sellel samal naisel ka rohkem jõudu oma mehele naeratada ja tema meelejärele olla. Sest üllatus üllatus, ka naine on inimene!
  P.S. Olles lähedalt tutvunud keskmise Soome perega siis minu poolt saaks selline keskmine Soome mees ammu uksevahelt jalaga ja sellel kõige pehmemal moel. Ma leian, et kui naine käib mehega võrdselt tööl ja maksab võrdselt makse, peab koju tulles veel lund lükkama ja peapidi kraanikausi all torusid parandama (mees mõnuleb samal ajal diivanil televiisorit vaadates) siis pigem elaksin üksi. Selline mees ei vääri ei austust ega armastust. Kui mees ei lase naisel ennast naisena tunda siis pole ka sellel mehel minu silmis mingit väärtust.

  ReplyDelete
 2. no mis ma ikka kosta oskan,omamoodi õigus ka Sinul. olen alati arvanud, et peremudeli õnn algab sellest, et mees võtab olla mees igas mõttes. Aga samas olen ka märganud, et kui naine ikkagi viriseb ja iroonitseb, siis hakkab mehel saama villand ja tekib soov leida mõni teine, kes rohkem imetlust üles näitab..kasvõi silmakirjaks.ja siin vist siiski mõistus kõrvade vahel ei loe, sest mõistusega saame me kõik aru, et meid on inimestele vaja ennkõikie meie raha, tutvuste, oskuste, jms pärast, kuid sisemas tahame siiski loota, et need ona meie sõbrad meie endi pärast...) nii on ka lähisuhete ja kõrvalhüpetetega ilmselt)) Raul

  ReplyDelete
 3. Erandeid on muidugi alati. Pole meeldivad ei virisevad naised ega ka mehed. Vahe on vaid selles kui sellel virisemisel on ka põhjendus ja põhjus.
  Njahh, see lõputeema on kukalt kratsima ajav nüüd küll. Eks ole elus igasugu kogemusi. Sõber leiab su ikka üles siis kui miskit häda on. Mina ehk pisut naiivsena aga loodan, et see sama sõber ka mind aitab kui vaja. Enamasti see nii on ka toiminud.
  No karm oleks see küll kui kõigi suhetega elus oleksid määraval kohal vaid positsioon, raha jne. Ma siiski loodan, et see nii päris ei ole. Mul on mitu sõpra keda tunnen juba lapsepõlvest, siiani alles. Nendega oleme ka olenemata oma positsioonist või pangaarve suurusest endiselt lähedased.
  LA

  ReplyDelete