Thursday, February 11, 2010

Miks mehed siis petavad?

Sattus mulle ette üle pika aja asjalik artikkel sellest, miks mehed naisi petavad. Lookest ennast saab lugeda siit: http://www.elu24.ee/?id=223500.

Tundub, et leidub siiski inimesi, kes saavad aru asjade tegelikest põhjustest ning julgevad ühiskonnas normiks peetavaid müüte rünnata. Olen 100% nõus, et peamine ja valdav põhjus, miks abielud lagunevad nn meeste süül, johtub ennekõike nende emotsionaalsest rahuldamatusest mitte aga seksinäljast vms. Jah, tihti võib näiliseks põhjuseks olla petmine, kuid nagu teadsid juba meie esivanemad, eriti aga idapool elavate rahvaste esindajad, on hea suhte ja õnneliku abielu tagatiseks naise loodav emotsionaalne keskkond. Peredes, kus naine oma meest imetleb, austab, kiidab ja tema eest arhailiste ja iganenud tavade järgi hoolt kannab, õitseb ka õnn. Naised võivad ju arvata, et tõeline mees peab olema piisavalt enesekindel ega vaja emotsionaalset tuge, kuid nagu näitab praktika, kipume me mehed sel juhul varem või hiljem sulama mõne teise „targema“ naisterahva komplimentide ja kiituste all.

Seksi ületähtsustamist olen täheldanud isiklikult mitte vaid abielusuhtes vaid ka näiteks põhjuste seas, miks mehed külastavad prostituute. Minu küllaltki pikaaegne selle valdkonna kompamine näitas suhteliselt selgelt, et minnes prostituudi juurde, otsivad vähemalt 50% meestest ennekõike emotsionaalset naise hellust ja tähelepanu, soovivad, et neid silitataks ja lubataks neil ennast oma hinges „alasti võtta“ ning võõrale naisele oma mured kurta. See on ka põhjus, miks küllaltki hästi müüvad ennast nn erootilise massaaži salongid, kus klassikalist sexteenust üldse ei pakuta. Mõelda, et mees maksab 500-800 krooni selle eest, et prostituut teda vaid käega rahuldaks, oleks tsipa naiivne!

Olen omal ajal eksperimenteerinud erinevate seksteenusele viitavate reklaamidega internetis ja jälginud meeste reaktsiooni. Tulemus oli suhteliselt selge: vaid väga vähesed mehed reageerisid kuulutustele, kus olid kirjas sõnad „lits“, „anaalsex“, „prostituut“, jne. Seevastu kutsus mehi hoopis rohkem reklaam, kus oli märgitud, et neiu on "hea kuulaja“, „seltskondlik“, „lahke“, „arukas“, "musikaalne" jne. Üldistades võiks ka lisada, et mida vulgaarsem on sexiteenuse kuulutus, seda vähem alla lisatud telefoninumbrile helistatakse.

Olen varem sel teemal vaielnud paljude nn asjatundjatega, sealhulgas politseiuurijatega, kes püüavad ohjata prostitutsiooni levikut. Nad on olnud kindlad, et prostitutsioon on ainult sexuaalsete kirgede rahuldamiseks. Kuid minu seisukoht on siiski teine: mitu aastat kümnete selle ala tegijate elukäiku ja kliendikäitumist jälgides võin kinnitada, et umbes 10-20% prostituudi teenuste tarbijatest on seksuaalsete hälvetega, umbes 20-30% on tavalised seksinäljas ja tihti ka purjus isendid, kuid ca 50% on neid mehi, kes lihtsalt vajavad, et naine neid kuulaks, neid mõistaks ja miks ka mitte nende seksuaalsust erutaks. Muide, viimastest omakorda viiendik käib prostituudi juures lihtsalt rääkimas, teine viiendik piirdub vaid jutuajamise ja massaaziga. Mõistagi – tüdrukute nõrka haridustaset arvestades tuleb neil aga ka tihti pettuda ja uut aseainet otsima asuda.

Kui lugeda meeste foorumeid ja seal antud hinnanguid naistest sexitöötajatele, siis vaieldamatus edetabeli tipus on need naised, kes on head suhtlejad ja oskavad meest kiita, hea figuuriga kuid kidakeelsed pelgalt seksielamuse pakkujad on alles teisel kohal.

Mida siis sellest kõigest järeldada? Mõtlen, et kui naised saaksid aru, et meestel on õnneks vaja üsna vähe, vaid tuntavat austust, siis päästaks see paljud pered petmistest ja lahutustest. Ma tean, et nii mõnigi naisisend vaidleks siinkohal vastu ja kinnitaks, et kui mees pole piisavalt mees (ei teeni piisavalt, ei tegele piisavalt lastega, kipub purjutama, jns), siis polegi võimalik teda austada ja kiitmine oleks juba lausa kurjast. Jah, kuid nagu teavad need, kes psühholoogiast mõikavad, ei sünni ükski tõsine muudatus paremuse poole stressirikkas olukorras vaid ikka siis, kui sa tunned, et sinusse usutakse ja sind ümbritsev emotsionaalne keskkond on sind toetav ja mõistev.

Tean mitut sõpra ja tuttavat meest, kes on aastaid pidanud taluma oma naise näägutamise all ja see on üldjuhul viinud ka abielude purunemiseni. Mõned peavad veel imekombel vastu, kaua, näitab aeg. Või on neil juba armuke!

Ma ei tea, kas see tundub vaid mulle nii, kuid eesti ja soome naised on vist kõige laisemad oma mehi emotsionaalselt toetama, samas kui slaavi rahvaste seas on see lausa normiks? Kas tuleb see meie temperamendist või kultuuritavades, ei tea. Kes vaidleks vastu?