Wednesday, April 15, 2009

Kapo tuleks laiali saata!

Ohh seda ilmaimet, millega Kapo järjekordne aastaraamat meid üllatab!! Venemaa foobia kõlab läbi igast reast. Küll on ohtlik mõni ärimees, küll mõni poliitik, küll mõni firma, küll mõni fond.
Põhimõtteliselt on ohtlik iga asi, mis seotud Venemaaga! Kõige tagatipuks leiab Kapo, et Venemaa strateegiline plaan on külvata nn omade poliitikaga viha ja erimeelsusi Eestisse.

No tere, tere. Selle aastaraamatu oleks võinud avaldamata jätta. Või võinuks trükkida WC paberile, oleks tulnud odavam. Seda kõike on meile edastatud ju koos emapiimaga. Ja kahjuks näitab see veelkord, et Kapo luuretegevus on mõttetu. Sest Vene ärisid takistada ei saa, pole saanud üksi maailma riik. Norrakad on kaotanud neile oma laevanduse, jänkide gaasi ja elektrifirmadest on juba paljud venelaste käes, Euroopa gaasimonopol peagi samuti.....Inglismaa jalgpalliklubidest rääkimata. Sest rahal pole kodumaad. Aga ka Kreml kasutab ärimehi? Muidugi, kui on võimalus. Kasutab ka Valge Maja. Kõik mudelid on samad. Meil pole mõtet karta ega neist rääkida.

Küll aga tundub mulle, et just sellised raamatud ässitavad viha meie enda riigi sees. Näiline Venemaa oht ja sellest pidev ülepaisutatud rääkimine loob selgeid takistusi meie integratsioonis ja veab kraavi siinsete venekeelsete ja emakeelsete vahel veelgi sügavamaks. Kapo lühike kokkuvõttev sõnum on ju üks: hoiduge asjaajamisest venelastega, äge valige neid esindusorganitesse ja ärge tehke nendega äri. Kui see pole lõhe tekitamine meie ühiskonnas, siis mis veel??

Sõbrad, aeg oleks juba ammu aru saada, et Venemaa ülesostmispoliitikal pole Eestis kunagi suurt edu olnud. Väljaarvatud Pätsi ajal. Ja see pole mitte luureorganite teene vaid rahva enda hoiak - ka venelased ei toeta Zarenkovi, vaid käputäis arutuid. Venelased on ammu aru saanud, et Eesti edenemiseks tuleb toetada Eesti poliitikuid või vähemasti eestimeelseid poliitikuid. Muidugi pole see arusaamine kõigini jõudnud, kuid päris kindlasti saavad sellest aru haritumad. Öine Vahtkond on aga väga tore poliitiline liikumine, kus tõsi, Venemaal omad huvid, kuid kus on võimalik sama seltskonda suunata ka Eesti asju ajama. Kui me vaid ei kardaks ja kogu aeg saba jalge vahel ei otsiks vaenlast iga puu tagant, et siis talle oma nõrku piimahambaid näidata.

Samas vajame me riigikogusse rohkem muukeelseid elanikke, venelasi, asereid, grusiine. See on meie rahva tugevus mitte nõrkus. Kui saame nad enda inforuumi, siis saame neid ka suunata. Kui aga tõrjume eemale, kukub kusagil ka meile ükskord vasar vastu pead.

Psühholoogiast on ju teada, et paljusid inimesi käivitab erkordsetele tegevustele just see, kui neid eemale tõrjutakse. Miks oleme siis nii rumalad ja külvame ise meievastasust!?

Ma pole ühegi erakonna fänn, kuid kui vaadata lisaks Venemaa foobiate suunale Kapo tegevust meie poliitikute leeris, siis saab pikema analüüsita selgeks mitu kurba seika. Mis kõik viitavad vajadusele see organisatsioon laiali saata. Nad oskavad luurata, kuid järeldusi nad teha ei oska. Kurb aga tõsi.